اتاق تمیز پرتابل کلین روم پرتابل را میتوان بدین صورت معنا کرد که در واقع این دستگاه میتواند با استفاده از فن هایی که در آن ایجاد شده است، جریان هوا را از بالا به پایین ، به سبب فیلترهای هپا قبل از ورود به جریان هوای داخلی ، آن مکان یا محیط را با استانداردهای بین المللی و تا کلاس ۱۰۰۰و یا Iso6 , رساند. تا در این محیط بتوان فعالیت های آزمایشگاهی و دارویی را با دقت و اطمینان بسیار بالا از عدم آلودگی انجام داد۲ فیلتر موجود می باشد:

فیلتر اولیه یا اول

فیلتر اولیه فیلتر ابتدایی یا پیش فیلتر است که در ابتدا یا قبل از فن ها واقع شده است و سبب میشود که ذرات معلق بسیار ریز و ماکروسکوپی و گرد و غبار وارد محفظه هود LAF نشود.

فیلترهای ثانویه یا فیلتر دوم کلین روم پرتابل

این فیلترها جز فیلترهای اصلی می باشند. که بعد از فن ها قرار می گیرد.

این فیلترها از نوع هپا سری h13 هستند. که میتواند ذرات معلق موجود در فضا را به خود جذب نمایند،

که به همین دلیل دارای بازه کار معین هستند که کارکرد آن تقریبا بین ۴۰۰۰ساعت است.

فن این دستگاه در بالای آن واقع شده و تعداد فن ها در آن متفاوت است . این فن ها از نوع حلزونی است و با دمندگی ۱۷۰۰متر مکعب در مجموع ۳۴۰۰متر مکعب تعبیه شده است.

اسکلت و بدنه دستگاه اتاق تمیز پرتابل از پروفیل آهن است که مقاومت دارد و ضد زنگ محسوب می شود.
برای اینکه فضای داخلی استریل باقی بماند در داخل از لامپ های UVاستفاده میشود .و به وسیله برد دستگاه قابل کنترل است. و روشن و خاموش شدن و زمان آن را به وسیله برد نرم افزار میتوان تنظیم کرد.

جابه جایی دستگاه با استفاده از چرخ هایی که از جنس پلی آمید میباشند صورت میپذیرد . که در زیر پایه های دستگاه قرار داده شده اندو در مقابل فشار و وزن بسیار مقاوم هستند. در داخل اتاق پرتابل از لامپ های LEDاستفاده میشود.

محیط داخلی دستگاه اتاق تمیز پرتابل به وسیله پرده های پی وی سی که روشن و شفاف هستند و خاصیت انتی باکتریال دارند از محیط بیرون مجزا میشود. شرکت اندیشگران جامع صنعت ایرانیان با هدف و تلاش و پشتکار با ارتقای خدمات فنی و آزمایشگاهی و دارویی در جهت تولید اتاق تمیز پرتابل بالاترین کیفیت را به ارمغان می آورد.

نظرات کاربران
ارسال نظر