ساندویچ پنل از ورقه های آلوزینک و یا گالووانیزه به همراه فوم پلی یورتان و فوم اکس پی اس و پلی استایرن قرار گرفته و روی هم ساخته می شوند و همانطور که از اسمش پیداس سازه هایی است همانند ساندویچ است و به یکدیگر متصل هستند. از این پنل ها در صنایع معماری و ساخت و ساز انواع ساختمان و تاسیسات جهت کاهش هزینه و افزایش سرعت در منابع انرژی مورد استفاده قرار میگیرد و در واقع جایگزین بسیار مناسب و بجای مصالح آجری و سیمانی هستند. یکی از مواردی که امروزه مورد توجه سازندگان سازه ها است کاهش وزن سازه ها است. به صورت کلی ساندویچ پانل دارای کاربرد های متفاوتی است.

ساندویچ پانل های مورد استفاده در اتاق تمیز یا کلین روم به گونه ای طراحی و نصب می شوند که هیچ گونه درز و ناهمواری نداشته باشند تا از تجمع آلودگی و میکروب ها جلوگیری کنند.

 انواع پانل 

1- پانل سقفی

2- پانل دیواری

3-پانل سرد خانه ای

پانل سقفی

از این پانل در ساخت و سازهای انواع سقف کارخانه ها، سوله ها،کارگاه های تولیدی، مراکز درمانی و … مورد استفاده قرار میگیرد. ساندویچ پانل های سقفی اتاق تمیز به دو دسته کلی سمی فلش سیستم و فلش سیستم تقسیم می شوند که از ویژگی های آن ها می توان به هم باد بودن، زیبایی، غیر قابل رویت بودن نحوه اتصال و همچنین قابلیت اتصال به سقف کارخانه ها و سالن ها اشاره کرد. در این نوع از سقف ها دو لایه ورق گالوانیزه به کار رفته که یک لایه میانی از جنس پلی اورتان به آن ها تزریق می شود.

 

سانویچ پانل اتاق تمیز

 

پانل دیواری

از این نوع پانل برای ساخت و ساز دیوار استفاده میشود. ساندویچ پانل دیواری کلین روم به دسته کلی هم باد و غیر هم باد تولید می شود که به کاربری و نیاز مشتری مورد استفاده قرار می گیرد. فوم استفاده شده در لایه میانی این پانل ها از جنس پلی اورتان بوده که باعث بالا رفتن کیفیت و دوام این پانل ها می شود.

پانل سرد خانه ای

از این پانل به دلیل عایق گرما و سرما بودن در انواع سرد خانه صنعتی و یخچال ماشین های حمل و نقل مواد غذایی قرار میگیرد. ساندویچ پانل های سه لایه دارای کیفیت بالاتری هستند و فوم های عایق آن هم از فوم هایی مانند پلی یورتان،پلی استایرن، اکس پی اس، پشم سنگ و یا پشم شیشه است و ساندویچ پانل های مرغوب در مقابل عواملی چون رطوبت، سرما، گرما، نور مستقیم، و زلزله مقاومت بالایی دارند.

روش نگهداری بعد از نصب ساندویچ پانل 

موادی مانند مواد شیمیایی و اسیدیته و حلال هایی مانند هیدرو کربن موجب کاهش دوام و عمر سازه میشود. ساندویچ پانل پلی استایرن به عنوان ارزان ترین ساندویچ پانل شناخته می شود که بدلیل قیمت مقرون به صرفه مشریان خاص خود را دارد. ساندویچ پنل اتاق تمیز یکی از مهم ترین تجهیزات اتاق تمیز است که کارآیی بالایی دارد. برای سفارش و خرید می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۲۶۷۳۹۶ تماس بگیرید.

 

امتیاز دهید :
نظرات کاربران
ارسال نظر